Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları 2022

Kuzey Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatlarıyla ilgili tüm detaylı bilgiler.... Tüp bebek nasıl yapılır?

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları 2022
Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları 2022

Kısırlık için en iyi bilinen tedavi in-vitro fertilizasyon veya IVF'dir. Bu yöntem, bir kadının yumurta hücrelerini ve bir erkeğin sperm hücrelerini laboratuvar ortamında bir araya getirmeyi içerir.

İn-vitro döllenme süreci birkaç hafta sürer ve genellikle kadının IVF döngüsü başına almanya'ya iki kısa veya daha uzun bir yolculuk yapmasını gerektirir. Adamın sadece bir randevu için kliniğe gelmesi gerekir, ancak ortağına diğer randevularda eşlik etmeyi seçebilir.

IVF için ilk adım, her iki ortak için de kısa bir randevuda yapılabilecek bir konsültasyon ve ön testtir. Bu randevu ideal olarak Almanya'da gerçekleşir, ancak hastanın kendi ülkesindeki bir jinekoloğun desteğiyle de yapılabilir. Bazı durumlarda, skype üzerinden de danışmanlık yapılabilir.

Uzmanlar çifti muayene edecek ve kan testleri, erkeğe sperm sayısı ve kadına ultrason yapacak. Genellikle, erkek aynı gün bir sperm örneği sağlayabilir, bu da daha sonra kriyoprezizasyon yapılabilir, bu nedenle sadece kadının sonraki randevulara gelmesi gerekir.

Gerekli ilaçlar hastanın kendi ülkesinde mevcutsa, hastalar sürecin bir sonraki aşamasına başlamak için evlerine dönebilirler, yumurtalık stimülasyonu - veya almanya'ya seyahat etmemişlerse orada kalabilirler. Bir sonraki döngünün başında, kadın yumurtalıklardaki folikülleri uyarmak için ilaç almaya başlar, bu da evde veya Almanya'da yapılabilir. Genellikle döngünün ortasında, yumurtalar almaya hazırdır.

Yumurta alımı sadece birkaç dakika sürer ve klinik ortamda kısa bir anestezi altında gerçekleştirilir. Hastanın sadece iki saat klinikte kalması gerekir. Tıp uzmanları aldıkları yumurta sayısını hemen bilirler ve aynı gün dölleyebilirler. Ertesi gün, doktorlar kaç embriyonun döllendiğini zaten biliyorlar. Bundan bir gün sonra, bir ila üç embriyo arasında kadının vücuduna transfer olabilirler. Bu adım, üç gün boyunca toplam iki klinik ziyareti gerektirir. Klinikte değilken, hastalar Almanya'yı keşfetmek ve Hamburg'da gezmek gibi istediklerini yapmakta özgürler.

Hasta bu tedaviden hemen sonra evine gidebilir. İki hafta içinde, bir hamilelik olup olmadığını bilmek mümkündür. Hamilelik gerçekleşirse, kadın ana ülkedeki düzenli jinekolog veya kadın doğum uzmanından bakım almaya devam edebilir.

İmplantasyon başarılı olmazsa, çift doğurganlık kliniğine başvurabilir ve hemen bir sonraki döngüye hazırlanmaya başlayabilir.

Bir diğer yazımız olan cyprus ivf center yazımızı okumayı unutmayın.