Ucuz Uçak Bileti Kıbrıs Girne

En ucuz kıbrıs uçak bileti satın al %50 indirim son 23 bilet!

Eylül 29, 2021 - 17:20
 0  209
Ucuz Uçak Bileti Kıbrıs Girne
Ucuz Uçak Bileti Kıbrıs Girne

Kıbrıs'a uçmanın en ucuz yolu kktcportal.net'de. İstanbul, İzmir , Antalya ucuçları ortalama 1 saat 20 dakika sürmektedir. Kıbrıs hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sayfamızın alt kısmında bulunan form üzerinden bize yazabilirsiniz.

Konaklama

Girne, Kıbrıs’ın konaklama için en çok tercih edilen şehirlerinden birisidir. Sebebi ise denize yakın ve bir çok otel ve casinonun bulunmasıdır. Kıbrıs otel rezervasyonları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kıbrıs denilince herkesin aklına ilk olarak deniz, kum, güneş gelir. Balayı ve deniz tatilinde gözde ülke olan Kıbrıs’ta sadece oteller ve plajlar yok. Tarihine tanık olabileceğiniz surlar, müzeler ve mimari yapıları gezerek Kıbrıs’ta kültür turu da yapabilirsiniz.  

 • Selimiye Cami turu: Lüzinyan döneminde St. Sophia Katedrali olarak inşa edilen bu yapı, 1570 yılında minare eklenerek camiye çevriliyor. Hem gotik hem de Osmanlı tarzının harmanlandığı Selimiye Cami, Lefkoşa’nın görülmesi gereken yapıları arasında ilk sıralarda bulunuyor.
 • Bedesten turu: Selimiye Cami gibi Osmanlı döneminde değişime uğrayan bir diğer yapı ise Bedesten oluyor. Yine Lüzinyanlar tarafından yapılan St. Nicolas Kilisesi, günümüzde hediyelik eşyaların ve Kıbrıs’a özgü ürünlerin satıldığı yer olarak hizmet veriyor. Çayınızı ya da kahvenizi içerken Bedesten’in mimarisini de inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz.
 • Surlariçi turu: Düşmanlardan korunmak için yapılan surlar aynı zamanda Lefkoşa’nın ilk yerleşim bölgesi olma özelliğini de taşıyor. Mimari kalıntıları ve halen ayakta duran tarihi yapıları Surlariçi bölgesinde görebilirsiniz. Bölgede en çok turist çeken yerlerden biri ise Büyükhan. 68 oda ve 10 dükkândan oluşan handa, hediyelik eşya satan dükkânlarda alışveriş yapabilir ve kafelerde gezinize kısa bir mola verebilirsiniz.
 • Barbarlık Müzesi turu: Kıbrıs’ın yakın tarihini acı da olsa görmek için Barbarlık Müzesi’ni ziyaret etmelisiniz. 1960’lı yıllarda Rumların saldırısı ile karşı karşıya kalan Binbaşı Nihat İlhan’ın evi müzeye çevriliyor ve bu sırada evdeki hiçbir şey değiştirilmiyor. Kurşun izlerinden kan izlerine kadar savaşın etkisini görebileceğiniz bu müze belki de Kıbrıs’taki en ilginç turunuz olabilir.
 • Sınır kapısı: Lefkoşa, dünya üzerinde ikiye bölünmüş ve böylelikle iki ülkeye de başkentlik yapan tek şehir. Bu ayrımı daha yakından görmek için çarşı içerisinde bulunan sınırı kapısı bölgesine gidebilirsiniz. Şehir hakkında daha detaylı bilgi almak ve gezilecek diğer yerleri incelemek için Lefkoşa Gezi Rehberi’ne göz atabilirsiniz.
 • Girne turu: Kıbrıs’ın gözde tatil şehirlerinden biri olan Girne’de harika plajlar ve kumsallar dışında gezilecek tarihi yerler de bulunuyor. Şehirde sizi karşılayan Girne Kalesi’ni ve içerisindeki farklı müzeleri gezdikten sonra bir diğer gotik mimari tarzı örneklerinden olan Bellapais Manastırı’nı ziyaret edebilirsiniz.
 • Mağusa turu: Kıbrıs’ın her bölgesinde ayrı bir tarih yatıyor. Lefkoşa’dan 1 saat uzaklıkta olan Mağusa’da; çeşitli medeniyetlerin yaşadığı Salamis Harabeleri’ni, Namık Kemal’in en iyi eserlerini yazdığı dönemde sürgün edildiği zindanları ve Namık Kemal Meydanı’nı, St. Nicholas Katedrali’nden Lala Mustafa Paşa Cami’ye dönüştürülen görkemli yapıyı görebilirsiniz.

Kıbrıs Önemli Telefonlar 

 • Ülke Kodu: +90 392
 • Ercan Uluslararası Havalimanı: +90 392 600 51 00
 • Ercan Havalimanı Taksi Transfer: +90 533 870 53 00
 • Ambulans: 112
 • Polis: 155
 • Yangın: 199
 • Lefkoşa Büyükelçiliği: +90 392 600 31 00

Kıbrıs Uçak Bileti Fiyatları

kktcportal Kuzey Kıbrıs ın En Tarafsız ve En Hızlı Haber Portalı İletişim: [email protected]