Bellapais School'dan Yardıma ihtiyacı olan çocuklara destek

Bellapais İngiliz Okulu’nun yardıma ihtiyacı olan çocuklar yararına süslediği Noel Ağacı, İngiltere'den de büyük ilgi gördü

Aralık 10, 2021 - 10:24
 0  166
Bellapais School'dan Yardıma ihtiyacı olan çocuklara destek

KKTC’de İngiliz Müfredatına göre anaokulu ve ilkokul eğitimi veren Bellapais İngiliz Okulu, bu yeni yılda bizlere, yardıma ihtiyacı olan bir çocuğa yardım etme fırsatı sundu…

Okulun Yardım Eli öğrenci ekibinin süslediği Dilek Ağacı projesi, Çağlayan Çocuk Esirgeme Kurumu’nda ihtiyaç sahibi çocuklara destek olmak ve onları mutlu etmek için hayata geçirildi.

45 çocuğun her biri için, isimleri dışındaki bilgilerinin yazılı olduğu birer zarf hazırlandı ve Bellapais İngiliz Okulu ana resepsiyonunun önüne kurulan Noel Ağacı’na asıldı.

dünya genelindeki ilginin yoğun olduğu Noel Ağacı’na, İngiltere’den de gerek yabancı gerek Türk herkesten hediye akını oldu.

Bellapais İngiliz Okulu Müdürü Deniz Öztürk duyduğu mutluluğu;  “Böylesine anlamlı ve iç açıcı bir projede yer aldığımız için çok minnettarız ve gururluyuz!  Herkesi sadece bir zarf seçerek, bir çocuğu mutlu etmeye davet ettik. Ağacımızda ki tüm zarflar şimdiden bitti.  Velilerimizin, öğrencilerimizin ve dünya genelinde birçok kişinin gösterdiği yoğun ilgi bizleri çok duygulandırdı ve gururlandırdı. Bir araya geldik ve bir dileğin gerçekleşmesine yardım ediyoruz! Hepiniz harikasınız! Hepinize kalbimin derinliklerinden çok teşekkür ederim, sizler olmadan yapamazdık” sözleriyle ifade etti.

Çocukların hediyeleri, 18 Aralık’ta Bellapais İngiliz Okulu tarafından düzenlenen partide, kendilerine takdim edilecektir.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.facebook.com/bellapaisschool linkinden Bellapais İngiliz Okulu’nun Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

kaynak: https://olaygazete.co.uk/kibris-gundemi/yardima-ihtiyaci-olan-cocuklara-destek.html

kktcportal Kuzey Kıbrıs ın En Tarafsız ve En Hızlı Haber Portalı İletişim: [email protected]