Sağlık Bakanlığının Bütcesi Onaylandı! Peki Ne Kadar Oldu?

Sağlık Bakanı Ali Pilli de, bugün gerçekten çok üzüldüğünü ve bu koltukta olmak istemediğini ifade etti. Sıla Usar’ın bir yakınını kaybettiğini ve bugün Meclis’e gelemediğini, Usar’ın her zaman sağlığa büyük katkıları olduğunu ifade eden Pilli, Kudret Özersay’a da sağlığa katkılarından ötürü teşekkür etti.

Ocak 28, 2021 - 18:46
Ocak 28, 2021 - 18:47
 0  209
Sağlık Bakanlığının Bütcesi Onaylandı! Peki Ne Kadar Oldu?
Ali Pilli

Otomasyon sistemini hayata geçireceklerini, ilaç, malzeme, cihazlara ulaşmanın bu süreçte kolay olmadığını, yurt dışındaki ataşelerin çok katkısını gördüklerini, sağlık personelinin çok özverili çalıştığını, Türkiye Cumhuriyeti’nin kendilerine bu süreçte her türlü kapıyı açtığını ifade eden Pilli, Sağlık Bakanlığı bütçesinde konuşma yapan milletvekillerine teşekkür etti, ancak çok sevdiği Tufan Erhürman’ın konuşmasına çok üzüldüğünü söyledi.

Pilli, çok çalıştıklarını ve bu kadar eleştiriyi hak etmediklerini, bu kadar eleştirinin “yazık ve günah” olduğunu ifade ederek, bu kadar eleştiriyi hak etseydiler ne kendisinin ne de müdürlerinin o koltukta oturuyor olacağını kaydetti.

Bu güne kadar neler çektiklerini kendilerinin bildiğini ifade eden Pilli, salgın döneminde hastanede yaptıkları çalışmaları anlattı, sıfır yatak kapasitesinden 200 civarı yatak kapasitesine ulaştıklarını, sağlıkçı sayısını, doktor sayısını, cihaz, altyapı, ilaç kapasitesini artırdıklarını bildirdi.

Özellikle Covid-19 tedavisinde kullanılan ilaçları ve malzemeleri ne zorluklar içinde getirdiklerini kendilerinin bildiğini ifade eden Bakan Pilli, sağlık alanında çok şeyi başardıklarını, başarı geldiği zaman da Ali Pilli olarak hiçbir zaman bunu kendisine mal etmediğini, bütünsel başarı olarak baktığını kaydetti. Pilli “Yine de bir başarısızlık olursa sorumlusu benim ama olmayacak, çalışacağız ve halkımızın sağlığını koruyacağız, yeter ki halkım tedbirlere kurallara uysun” diye konuştu.

Cumhuriyet Meclisi, 856 milyon 166 bin 800 TL’lik Sağlık Bakanlığı bütçesini oy çokluğuyla kabul etti.

kktcportal Kuzey Kıbrıs ın En Tarafsız ve En Hızlı Haber Portalı İletişim: [email protected]